miercuri, 28 noiembrie 2007

Steaua Bucuresti in europa

aseara meci de champion league intre steaua bucuresti si slavia praga. dupa meciul de sambata dintre steaua bucuresti si dinamo ( incheiat cu victoria ros-albastrilor cu 1-0) lumea spera intr-un nou rezultat pozitiv din partea campioanei romaniei, rezultat care ar mai fi dat inca sanse stelei( cel putin matematice) la o calificare in uefa. meciul a inceput bine pentru steaua bucuresti reusind deschiderea scorului in minutul 12 printr-un gol destul de ciudat inscris de v.badea . totul parea sa mearga cum trebuie, dica a dat pase precise ( a dat bine in ochii impresarilor aflati in tribune), neaga a driblat in viteza, v.badea si croitoru l-au remarcat in cateva randuri pe portarul slaviei, tribuna striga "lacatus, lacatus". dar tot asa cum ni se intampla de obicei lipsa de concentrare pentru 90 de minute, unele schimbari nepotrivite as spune au facut sa luam gol cu cateva minute inainte de final...si totul s-a terminat..acesta a fost parcursul echipelor romanesti in acest an in europa, chair daca mai avem un meci la arsenal acasa (unde sper sa nu luam o gramada de goluri). in iarna se vorbeste de schimbarea echipei, inlocuirea unor piese de baza (dica, goian) si aducerea unor jucatori de atalie mondiala( dar asemenea discutii am mai auzit parca si iarna trecuta si am vazut cu totii cine a venit ). chiar imi doresc sa se materializeze odata promisiunile conducatorilor de club de la steaua, dinamo, rapid, cfr , nu nu se mai gadeasca daor cum sa scaota bani din club, sa mai faca si investitii caci avand echipe puternice , vin si rezultate si bani.